O veste proastă ne-a fost dată dis-de-dimineaţă tuturor fanilor & utilizatorilor Google Reader – platforma se va închide definitiv începând cu 1 Iulie 2013. Motivul invocat ar fi lipsa clienţilor ce mai folosesc acest program ca şi RSS Feeder ceea ce, din punctul meu de vedere, mi se pare total aiurea şi neîntemeiat.
Archive for the Category »Bine de stiut! «
Nu sunt eu mare băutoare de cafea. Ba chiar, cafeaua mea “normală” e formată din 90% lapte şi 10% cafea (mai mult pentru culoare), cu alte cuvinte – cappuccino.
Zilele trecute am avut o durere de cap care nu trecea cu absolut nimic: nurofen forte, aspirină, masaj, somn
Asta până în momentul în care am băut o ceaşcă de cappuccino. După 5 minute toată durerea a trecut. Aşa că m-am pus pe căutat.
Vremea de afară e din ce în ce mai prietenoasă aşa că plimbările prin parc sau cu maşina prin oraş încep să fie la mare modă. Deja am început să văd maşini decapotabile prin oraş, semn că oamenii ies din bârloguri şi se bucură de primăvară şi mai ales de atmosferă.
Un lucru însă cred că au uitat unii şoferi mai teribilişti -> schimbarea anvelopelor. Dacă e să o luăm logic, anvelopele sunt primele care fac “cunoştinţă” cu asfaltul (sau cu gropile, depinde). Dacă ele nu sunt potrivite maşinii, e foarte probabil să ai probleme de direcţie şi să îţi pui viaţa în pericol.
Cu paşi destul de repezi am trecut şi în a doua lună a anului, cea dedicată în proporţie de 99,9% iubirii. La îndemnul Cristinei, mai jos am făcut o mică listă cu câteva locuri (din punctul meu de vedere) unde puteţi petrece luna Februarie liniştiţi, în doi.
Orice ţară de pe Glob îşi are propriile frumuseţi ale naturii. Dar binenţeles, depinde de fiecare cum reuşeşte să le facă cunoscute lumii întregi.
Zilele trecute am găsit o poză pe internet care m-a lăsat mască. Este vorba despre o insulă de pe coasta Mexicului, foarte aproape de Puerto Vallarta. Nu doar insula m-a fascinat, ci mai ales o plajă ascunsă (“făcută” de Mama Natură!) din interiorul ei.
Mai jos regăsiţi un clip al unor oameni şi mai fascinaţi decât mine. Deja mintea mea se gândeşte la concediu! ![]()

