“Dacă viaţa ta ar fi un film, cum l-ai denumi?” – aşa a început un training la care am participat de curând. Răspunsul meu a fost simplu – the girl with the little black cat. Răspunsul trainer-ului – “îţi plac pisicile negre? De ce? Sunt atâtea poveşti că aduc ghinion..”
Archive for the Category »Bine de stiut! «
Zilele trecute am citit un banc care m-a amuzat teribil şi trebuie să recunosc că are şi un sâmbure de adevăr, acolo, undeva.
De fapt nu e chiar parcare, ci mai degrabă un turn plin de maşini Volkswagen ce sunt plimbate de la.. locul de parcare până la stăpân.
De când am venit în Bucureşti (să fie vreo 3-4 ani?) mi s-a spus să nu beau apa de la robinet. Că ce beam eu acasă, în Suceava, chiar era apă bună, ce curge la robinetul din capitală nu mai e aşa ok. Şi pe testate, cam aşa a fost – mie una nu-mi place apa din capitală, mi se pare că are un alt gust faţă de apa de munte pe care o ştiam eu.
Din noiembrie 2013 şi până în februarie 2014, la Băneasa Shopping City puteţi vizita o expoziţie interesantă de dinozauri – Dinozauri Giganţi din Argentina. Aceştia se află expuşi la noul centru, Grand Cosmos (în locul unor magazine şi a unor restaurante, din câte am înţeles).

