De obicei, mă informez temeinic înainte de instala ceva pe blog. Chiar şi o versiune nouă de WordPress. Ştiu că dacă fac vreun bubu, îi dai şi mai multă bătaie de cap scumpului meu [
] care se ocupă de partea din spate a blogului.
Tag-Archive for » problema «
Alina a avut o mică problemuţă pentru cititorii blogului ei, printre care mă număr şi eu. Evident, I won!
Ştiu ştiu, am neuronei cuminţi şi deştepţi, mânca-i-ar mama. more…
Am revenit din concediu, unfortunately.
Am revenit la nebunia din Bucureşti, la trezitul matinal [mă rog, pentru mine ora 10 e matinal], alergatul prin staţiile de metrou [Victoriei în special] ca să ajung hăăăt în partea cealaltă a staţiei. Mă mir că încă nu mi-am rupt gâtul pe tocuri că deah, una bucată don`şoară într-o bancă trebuie să arate bine/elegant, nu?
more…
Domeniul actual l-am primit prin decembrie anul trecut, cadoul de la prieten [
]. Mulţumesc! De atunci şi până în prezent nu am avut nicio problemă cu domeniul, cu hosting-ul [doar am băiat care lucrează în domeniu, nu?
], cu back-up-ul sau cu vreun plugin instalat. Asta până acum 2 zile. De pe 11 august până aseară [13 august] au fost picate toate domeniile .ro.im întrucât a picat firma ce le administrează, GlobeHosting. Pe 11 august îi las în pace, poate poate remediază problema… dar.. nimic. Pe 12 august, începe al meu cu mail-urile şi cu Live Support-ul de pe site-ul lor. Băieţii răspund, tot frumos, dar cam atât, nicio remediere a problemei. Aseară, cu chiu cu vai şi la o oră minusculă în noapte se pare că au remediat într-un final problema. Totuşi, nu înţeleg de ce le-a luat atât de mult şi, în plus, nici măcar scuze publice nu şi-au cerut.
Halal servicii! Şi eu care vroiam să îi laud pentru că nu am avut probleme cu domeniul atâta timp. Sper totuşi să fie singura mică mare gafă din partea lor. ![]()
În postul trecut spuneam că sunt angajată. Toate bune şi frumoase până aici. Daaar.. au urmat toate hârţogăriile necesare unui nou angajat, printre ele şi diploma de absolvire a facultăţii, sau alte diplome de genul. Buun! Buba e că eu nu am terminat încă facultatea [mai am un anişor]. Doamnele de la HR, drăguţe de felul lor, m-au rugat să aduc copie după diploma de bac, nah, măcar să se vadă că am terminat un liceu de specialitate. more…

