Tag-Archive for » e-mail «

Out of Office

Atunci când lucrezi cu oamenii din diferite corporații/multinaționale, aceștia comunică foarte mult prin e-mail-uri, telefonul fiind folosit doar în caz de forță majoră. Și în incursiunea mea în lumea vânzărilor (departament la care am renunțat acum vreo 3 ani pentru un alt post din cadrul aceleași companii happy ) am dat și peste câteva footer-e de e-mail și out of office-uri foarte haioase.

Și cum urmează mini-vacanța de 1 Decembrie, vă las mai jos un mail de Out Of Office care m-a amuzat teribil și, dacă e să o iei logic, este destul de adevărat. Din păcate, nu mai țin minte persoana cui îi aparține și nici compania la care lucra.. more…

Cum ai trai fara telefon?

Lucrez într-un domeniu unde comunicarea este totul. Clienţii sunt pe primul plan, au tot timpul prioritate, au întotdeauna dreptate [sau nu], etc etc, cu alte cuvinte legătura dintre noi [firma unde lucrez] şi ei [clienţii] trebuie să fie foarte puternică. În ajutorul nostru vin: internetul [trăiască e-mail-ul] şi telefoanele [fie fixe sau mobile]. more…